Spotkanie w NSZZ "Solidarność Regionu Podbeskidzie

05-10-2011 11:54
04-10-2011
Comiesięczne zebranie przewodniczących

Tradycyjne comiesięczne spotkanie przedstawicieli komisji zakładowych NSZZ "Solidarność" Regionu Podbeskidzie, które odbyło się w poniedziałek, 3 października w siedzibie ZR, miało niecodzienny przebieg. Uczestniczyli w nim przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na parlamentarzystów w zbliżających się wyborach: walczący o miejsca w Sejmie Stanisław Szwed i Krzysztof Czabański oraz kandydat na senatora Andrzej Kamiński.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób.
Prowadzący zebranie przewodniczący podbeskidzkiej "Solidarności" Marcin Tyrna na początku spotkania przedstawił najważniejsze informacje o ostatnich działaniach związku w tym regionie oraz o napotykanych problemach. Zrelacjonował sytuację w przemyśle motoryzacyjnym, w którym rozpoczęły się zwolnienia pracowników.
Omówił przebieg związkowej konferencji, poświęconej roli "Solidarności" w czasach kryzysu, a także zawirowania, związane z opiniowaniem przez związek projektu połączenia dwóch szpitali w Bielsku-Białej.
Przedstawił też opinię na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych. "Nie udajemy apolityczności, bo związek był, jest i będzie uwikłany w politykę, jeśli chce skutecznie bronić praw związkowych i pracowniczych. Dobrze wiemy, że nieobecni nie mają racji" - podkreślił Marcin Tyrna, przedstawiając obecnych na zebraniu kandydatów i nazywając ich "wypróbowanymi przyjaciółmi 'Solidarności', którzy w swym działaniu na pewno kierować się będą także tą zwykłą, ludzką solidarnością".
Przewodniczący KK Piotr Duda podkreślił w swym wystąpieniu, że nie zamierza być "więźniem Gdańska" i dlatego wciąż jeździ po kraju i spotyka się ze związkowcami.
"Mówię o sytuacji w związku, ale głównie słucham, bo dopiero na takich spotkaniach, jak to dzisiejsze, poznaję rzeczywiste problemy, z jakimi borykają się nasi członkowie" - podkreślił Piotr Duda.