22. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

12-06-2017 09:54
„Idźmy i głośmy z Maryją”, pod takim hasłem odbyła się w dniach 9-10 czerwca 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
W pierwszym dniu podążania do tronu Królowej Polski mieliśmy okazję do wysłuchania konferencji naukowych poświęconych tematyce mariologicznej i kerygmatyczno-pastoralnej, które do zebranych w auli redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” członków Akcji Katolickiej wygłosili: abp. senior Stanisław Nowak, o. Mariusz Tabulski OSPPE, definitor Zarządu Zakonu Ojców Paulinów, ks. dr Szymon Stułkowski, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu oraz ks. inf. Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny „Niedzieli”. O godzinie 21:00 wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim, a następnie czuwaniu.
10 czerwca spotkaliśmy się w katedrze częstochowskiej gdzie wręczono medale "Za dzieło apostolstwa". Pielgrzymkę zakończyliśmy uczestnicząc we Mszy św. odprawionej na Szczycie Jasnogórskim przez J.E. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej.

Źródło zdjęć:
http://ak.org.pl/2017/22-ogolnopolska-pielgrzymka-akcji-katolickiej-na-jasna-gore-konferencja/

http://ak.org.pl/2017/z-bijacym-sercem-staje-przed-toba-matko-milosierdzia-wraz-z-akcja-katolicka-po-raz-pierwszy-i-ja-krajowy-asystent-koscielny-akcji-katolickiej-bp-miroslaw-milewski/