Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

27-11-2023 13:08
26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Akcja Katolicka obchodziła swoje święto patronalne.W uroczystej Mszy św., w Kościele NSJ w Bielsku-Białej, uczestniczyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej. Przy ołtarzu z biskupem modlili się asystent diecezjalny bielsko-żywieckiej Akcji Katolickiej ks. prof. Tadeusz Borutka oraz niektórzy księża asystenci parafialnych oddziałów stowarzyszenia.

Przed liturgią, w podziemiach bielskiego kościoła wręczono medale „Pro Consecratione Mundi”. Są one wyróżnieniem dla ludzi, którzy poprzez pracę zawodową i służbę publiczną mają odwagę dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej i radykalizmu ewangelicznego.

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Równica” z Ustronia. Po części artystycznej przybliżono sylwetki nominowanych do Medalu Akcji Katolickiej „Pro Consecratione Mundi”.

Werdykty ogłosił przewodniczący Kapituły Medalu Andrzej Sikora. Medale otrzymali: Czesława i Czesław Kozieł z Buczkowic oraz Mirosława Mizia z Cieszyna..

Wśród nominowanych znaleźli się także: ks. Maciej Kornecki z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, Sabina i Roman Łęgowik z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, Barbara Włodarz z parafii św. Michała Archanioła w Wilkowicach oraz Szczepan Wojtasik z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce.