XIII Dni Powiatu Bielskiego oraz Dni Kóz.

27-06-2011 10:15
Z pierwszymi „dniami powiatu” w sposób dosłowny rozpoczęło się moje zaangażowanie samorządowe, kiedy zostałem radnym I i II kadencji Powiatu Bielskiego.
Uczestniczyłem w pierwszych uroczystych Dniach Powiatu, które były i są organizowane w naszych 10 gminach. W Kozach spotkaliśmy się po raz drugi.
Przez ponad 12 lat zmieniły się nasze gminy, każdy może to ocenić u siebie w swojej miejscowości. Dzięki corocznym Dniom Powiatu możemy promować nasz region i pokazywać jak rozwijają się nasze miejscowości pod względem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i turystycznym.
Można wiele wymieniać osiągnięć i sukcesów.
Pogratuluję dzisiaj tych ostatnich wyróżnień za 2010 rok.
Tytułu SUPER POWIATU w Ogólnopolskim konkursie Związku Powiatów Polskich za zajęcie 3 miejsca przez Powiat Bielski na 330 powiatów zrzeszonych w Związku.
Z pośród Gmin Miejskich i Miejsko-Wiejskich Gmina Czechowic-Dziedzice została laureatem w ogólnopolskim rankingu.
W plebiscycie organizowanym przez środowiska gospodarcze - Powiat Bielski został Powiatem roku w Województwie Śląskim, a wójt Jasienicy ,Pan Janusz Pierzyna, wójtem roku.
Miasto Szczyrk wyróżniono za organizację imprez sportowych.
Zapewne tych wyróżnień było więcej i nie potrafię ich wszystkich wymienić , ale wszystkim gratuluję i życzę dalszych wspaniałych osiągnięć i sukcesów.
W ramach Dnia Kóz odbył się VIII Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Nasz powiat rozpoznawalny jest również dzięki orkiestrom dętym. Gratuluję organizacji festiwalu w Kozach i życzę wszystkim orkiestrom dalszego rozwoju i wysokich lokat w przeglądzie „Złota Trąbka” oraz wielu innych festiwalach w kraju i zagranicą.