Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Gowina

17-09-2019 11:27
12 września Akademię Techniczno-Humanistyczną odwiedził wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Podczas wizyty spotkał się z władzami uczelni oraz zobaczył prace postępujące przy budowie inwestycji współfinansowanej ze środków ministerialnych. Na budowę hali gimnastycznej ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego przekazało 9,4 mln zł.

– Nie miałem żadnych wątpliwości, że rozwój polskiej nauki i polskiej gospodarki wymaga inwestowania w takie uczelnie, jak Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Te uczelnie położone z dala od głównych metropolii akademickich odgrywają kolosalną rolę jeśli chodzi o rozwój poszczególnych regionów. Dla Podbeskidzia Akademia Techniczno-Humanistyczna jest warunkiem dynamicznego rozwoju – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Podczas oglądania hali sportowej, wicepremierowi towarzyszyli: prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. ATH dr. hab. Czesław Ślusarczyk, kanclerz ATH Łukasz Siekliński oraz przewodniczący Rady Uczelni Andrzej Graboś. W spotkaniu udział wzięli także senatorowie Tadeusz Kopeć oraz Andrzej Kamiński.

Hala sportowa w kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej ma być oddana do użytku w grudniu 2019 r.

Także 12 września nasz region odwiedził premier Mateusz Morawiecki. W Miejskim Centrum Kultury spotkał się z mieszkańcami miasta i regionu oraz przybyłymi gośćmi.

Przedstawiając osiągnięcia rządu premier apelował o mobilizację przed wyborami i zachęcał do tego, by ze sobą rozmawiać i przekonywać nieprzekonanych przytaczając przykłady np. nowe fundusze - fundusz modernizacji szkół, szpitali, obwodnic, a także fundusz czystego powietrza. - Z budżetu państwa inwestujemy w program Słoneczna Żywiecczyzna. To 50 mln zł. Nie byłoby tych programów, nie byłoby czystszego powietrza w Żywcu też by nie było bez nowej polityki państwa – powiedział premier.