Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w Bielsku-Białej

23-08-2019 10:06
W dniach 21-22 sierpnia z wizytą w Bielsku-Białej przebywał Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. W pierwszym dniu swojej wizyty Pan Marszałek odwiedził moje biuro senatorskie oraz siedzibę NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie gdzie spotkał się z kandydatami na posłów naszego okręgu, I Wicewojewodą Śląskim Janem Chrząszczem, przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Podbeskidzkiej Solidarności, radnymi miejskimi i powiatowymi, działaczami i sympatykami prawa i sprawiedliwości oraz innymi zainteresowanymi osobami.

Po swoim wystąpieniu Pan Marszałek przez około godzinę odpowiadał na pytania przybyłych gości. Pytania dotyczyły Polaków za wschodnią granicą, Polonii, służby zdrowia, działań opozycji oraz reformy administracyjnej państwa.

W drugim dniu swojej wizyty Marszałek Stanisław Karczewski spotkał się z dziećmi z Ukrainy, które goszczą na kolonii w ośrodku Caritas w Bielsku-Białej. W Jubileuszowym Centrum Caritas w Lipniku na letnich koloniach polonijnych wypoczywa obecnie 47 dzieci z okolic Kijowa i Żytomierza w wieku od 11 do 13 lat. Ich pobyt dofinansowała Kancelaria Senatu, a w organizację pobytu włączył się również bielski samorząd.

W te wakacje bielska placówka Caritas gości już drugi turnus dzieci i młodzieży zza wschodniej granicy – w sumie ponad 90 osób. Są wśród nich także młodzi obywatele Ukrainy o polskich korzeniach. Goście poznają stolicę Podbeskidzia, a także odwiedzili Kraków, Wadowice, Inwałd i Kalwarię Zebrzydowską. Codziennie szlifują język polski.

Panu Marszałkowi dziękujemy za przybycie i życzymy dalszej, owocnej pracy dla państwa polskiego i naszych rodaków na całym świecie.

Relacje z wizyty:

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2357938,Stanislaw-Karczewski-musimy-bronic-wartosci-w-ktorych-zostalismy-wychowani

https://bielsko.gosc.pl/doc/5801412.Dzieci-z-Ukrainy-goscily-w-bielskim-Lipniku-marszalka-Senatu-RP