II Dożynki Gminy Wilamowice

03-09-2018 09:28
2 września odbyły się II Dożynki Gminy Wilamowice.
Ponieważ nie mogłem brać udziału w uroczystościach dożynkowych osobiście, na miejscu reprezentował mnie dyrektor biura senatorskiego - Paweł Korzondkowski, który odczytał list okolicznościowy:

Szanowny Panie Burmistrzu,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na II Dożynki Gminne w Wilamowicach. Niestety nie mogłem osobiście wziąć udziału w tej ważnej dla naszej Gminy uroczystości. Pragnę jednak, za pośrednictwem tego listu, pozdrowić Wszystkich zgromadzonych, a także przekazać szczere wyrazy szacunku i uznania dla Rolników, Ogrodników, Sadowników, Pszczelarzy i Wszystkich innych osób zajmujących się wytwarzaniem żywności. To dzięki Waszej trudnej i ciężkiej pracy możemy cieszyć się zdrową i naturalną żywnością, która jest chlubą naszego kraju i jednym z naszych najważniejszych towarów eksportowych.

Praca, którą się trudzicie nie jest łatwa. Coraz częściej zdarzają się klęski żywiołowe i niesprzyjające warunki pogodowe. Wszyscy wiemy jak wielkie trudności i straty przyniosła tegoroczna susza. Pojawiają się także inne nie występujące wcześniej zagrożenia i problemy. Tym bardziej, i tym mocniej powinniśmy dziękować Bogu za wszelkie otrzymywane dobra, a także prosić o ochronę upraw i gospodarstw. Tym bardziej i tym mocniej musimy wspierać naszych rolników i wprowadzać kolejne rozwiązania ułatwiające ich pracę.

Kończąc mój list jeszcze raz pozdrawiam serdecznie Wszystkich Uczestników dożynkowego spotkania. Życzę wszelkiej pomyślności w pracy i działalności na rzecz dobra Polski i Polaków. Życzę zdrowia i miłości w Waszych rodzinach.

Szczęść Boże!

Senator RP
Andrzej Kamiński