Spotkanie z księdzem Dariuszem Oko w Czechowicach-Dziedzicach

01-07-2016 11:30
28 czerwca w kościele p.w. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie z ks. prof. dr hab. Dariuszem Oko, teologiem, filozofem (wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) i podróżnikiem, znanym krytykiem ideologii gender. Ksiądz Profesor przybył do Czechowic-Dziedzic na zaproszenie, które wystosowałem do niego wspólnie z wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisławem Szwedem.

O godzinie 18:00 została odprawiona Msza św. podczas której ks. Oko wygłosił kazanie. Bezpośrednio po Mszy św. odbył się trwający półtorej godziny wykład, którego temat brzmiał "Gender - od tolerancji do totalitaryzmu". Podczas wykładu prelegent przedstawiał źródła ideologii gender, osoby jej twórców i ich działania. Zdaniem krakowskiego profesora gender pełni obecnie rolę, którą do niedawna spełniał marksizm, a więc niemającej żadnych podstaw naukowych ideologii mającej za zadanie zniszczyć zdrowe społeczeństwo w imię budowania "nowego lepszego świata". Nie bez znaczenia jest fakt swego rodzaju obsesji jej twórców i ideologów na temat seksu, a także ich wojujący ateizm. Na szczęście - zdaniem ks. Oko - gender jak każda inna ideologia skazana jest na zagładę, nie mniej czujność i walka z nią są jak najbardziej wskazane.

Osoby przybyłe na spotkanie słuchały prelegenta z dużym zainteresowaniem. Sporą popularnością cieszyły się książki poświęcone problematyce ideologii gender, a także osobie ks. Oko, które można było nabyć w trakcie i po wykładzie. W spotkaniu uczestniczyło około 70 osób.
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania (ze szczególnym uwzględnieniem ks. proboszcza, Ludwika Dużego) i już dziś zapraszam na kolejne spotkanie z ciekawymi ludźmi. Następne spotkania będą odbywać się cyklicznie od września.